Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 14.08.2018 14:46:36 

Folklórny súbor Hermanovčan

Súčasnosť
Folklórny súbor Hermanovčan
 
Folklórny súbor Hermanovčan svojim repertoárom mapuje folklórne zvyky Hermanoviec a blízkeho okolia, ale nechýbajú ani tance zo Zemplína či iných časti východu Slovenska.
 
 Vznikol v roku 1967. Odvtedy súbor absolvoval stovky vystúpení a získal ocenenia na rôznych prehliadkach a súťažiach. Mužská spevácka zložka je niekoľkonásobným víťazom speváckych folklórnych festivalov v Lúčke i v Kendiciach.
 
V rokoch 1986 a 2006 súbor opakovane reprezentoval Slovensko na festivaloch v Poľskej republike, v roku 2007 v Bosne a Hercegovine a v roku 2008 úspešne vystúpil aj na najväčšom tureckom festivale v meste Bergama. V Grécku (Thesaloniky) súbor reprezentoval Slovensko v roku 2010 a v roku 2014 úspešne vystúpil v Českej republike (Lázně Bělohrad).
 
 V súčasnosti má f. s. Hermanovčan približne 35 členov. Vedúcim súboru je Miroslav Jurčišín. V rámci súboru je vytvorená tanečná zložka, mužská i ženská spevácka skupina i vlastná cimbalová ľudová hudba pod vedením Viliama Dzuríka. V Hermanovciach pôsobí aj detský folklórny súbor Hermanček, ktorý je tak perspektívnou a kontinuálnou základňou pre rozvoj Hermanovčanu.
 
Od roku 2010 je zriaďovateľom súboru Občianské združenie Hermanovčan. 
 
 
 
TOPlist